Byt

Největší rozdíly v cenách bytů v rámci regionu

Zřejmě není překvapením, že nejvíce jsou rozevřené pomyslné cenové nůžky v Praze. Rozdíl mezi cenami bytů v centru Prahy a v ostatních městských částech neustále roste. Oproti průměru je cena bytu v centru více než dvojnásobná.

V centru Prahy se průměrná cena za metr čtvereční pohybuje okolo 140 tisíc korun, což při standardní výměře 90 m2 znamená cenu blížící se k 13 milionům korun za byt. Centrum Prahy je samozřejmě exkluzivní a opět se zde potvrzuje, že tři nejvýznamnější faktory, jež udávají hodnotu nemovitosti, jsou lokalita, lokalita a lokalita. Setkáváme se zde navíc s extrémně nízkou nabídkou sestávající pouze z rekonstrukcí, nástaveb a pouze výjimečně menších developerských projektů.

Kromě centra je relativně draho také na Praze 8, kde se nacházejí luxusní novostavby, jako je například Rezidence Vltava, které nabízejí moderní bydlení s výhledem na panorama Prahy. Na druhém konci spektra luxusních novostaveb se nachází Praha 9 s poměrně vysokou nabídkou nových bytů.

Rozdíl nejdražších a nejlevnějších lokalit v Praze je na rekordní úrovni

Bydlení v centru světových metropolí je pro běžné občany nedostupné již delší dobu, Praha však dosáhla nového rekordu, alespoň co se Evropy týče. Rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší lokalitou v Praze dosahuje 309 % a je nejvyšší mezi velkými evropskými městy.

Cenové nůžky se také rozevírají mezi Prahou a zbytkem republiky. Průměrné ceny bytů v Praze jsou až o 150 % vyšší než kolik je průměr celé ČR.

Největší rozdíly v cenách bytů v rámci regionu

Zdroj: CBRE

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *