Dluhopisy CEE Real Estate

Proč dluhopisy?

Výhody dluhových cenných papírů

V dnešní době nízkých úrokových sazeb představují dluhopisy perfektní prvek do Vašeho investičního portfolia. Získáte roční výnos až 6,5 %, podílíte se přímo na činnosti společnosti a nezřídka jsou výnosy vypláceny několikrát ročně.

  • Nadprůměrný a stabílní výnos
  • Nízké riziko, které máte pod kontrolou
  • Výnosy jsou vypláceny pravidelně
  • Možnost rychlého odprodeje dluhopisu

DLUHOPISOVÝ PROGRAM CEE REAL ESTATE 2019

Parametry emise:

Výnos: 6,5 % ročně
Splatnost: 5 let, 30. 09. 2024
Vstupní poplatek: 0 %
Účel investice: rozšíření nemovitostního portfolia
Minimální investice: 50 000 Kč
Objem emise: 25 mil. Kč

Možnost předčasného odprodeje: Ano

Dokumentace k druhému dluhopisovému programu společnosti CEE Real Estate a.s.:

DLUHOPISOVÝ PROGRAM CEE REAL ESTATE 2017 – 2018

PRODEJ UKONČEN

 

Dokumentace k prvnímu dluhopisovému programu společnosti CEE Real Estate a.s.:

Často kladené dotazy

Máme jenom jeden poplatek za předčasné odprodání dluhopisu během splatnosti, který je 6,5 %. Příklad: splatnost dluhopisu je v roce 2023. Pokud si dluhopis koupíte v tomto roce 2018 a odprodáte v roce 2021, tak budete mít výnos před zdaněním 19,5 % s předčasným odprodejem to bude po třech letech (po aplikaci výstupního poplatku) 13% p.a.

Jedná se o korporátní dluhopisy, které jsou prověřené portálem dluhopisomat.cz

Zisk si fyzická osoba nedaní a kupon, který je investorovi vyplácen je již zdaněn. Právnická osoba si zisk musí danit sama.

Základ našeho podnikání je vykupování nemovitostí s právní či jinou vadou. Vady odstraníme, opravíme, právně vyřešíme a prodáváme za tržní hodnotu. Případná blížící se bublina na trhu nemovitostí nemá žádný vliv na naše podnikání a nemá žádný vliv na strukturu dluhopisu, který Vám nabízíme.

Čtvrtletní komentář k aktivitám

Společnost CEE Real Estate mimo jiné rozšířila své portfolio ve druhém kvartálu roku 2019 o atraktivní stavební pozemek v okrese Praha-západ. V minulém kvartálu se uskutečnila akvizice rozlehlého objektu liběchovské Besedy. V rámci tohoto projektu byly zahájeny kroky k rekonstrukci objektu a také postoupila jednání s potencionálními nájemníky komerčních prostor. Mnoha změn se dočkal i provoz v Horském hotelu Jelenovská. Hotel konstantně vykazuje nárůst v obsazenosti v porovnání se stejnými obdobími v předchozích letech napříč celým rokem.

V uplynulém čtvrtletí jsme v CEERE zobchodovali 6 nemovitostí v hodnotě přibližně 15 mil Kč. Zbytek portfolia držíme dlouhodobě pronajaté nebo hledáme vhodné kupce. Za zmínku stojí koupě výnosové nemovitosti v Liběchově – Beseda Liběchov, kde aktuálně probíhá převod do naši dceřiné společnosti. Nemovitost, která disponuje komerční částí (bar, restaurace, sál) a 7 bytovými jednotkami, budeme rekonstruovat a dlouhodobě pronajímat. Další významnou událostí uplynulého čtvrtletí bylo opětovné schválení dluhopisového prospektu ze strany ČNB. Jedná se o další potvrzení transparentnosti a růstových cílů naší společnosti.

Situace, ve které se trh v posledních třech měsících roku 2018 nacházel, znamenala velmi zajímavou příležitost. Společnost CEE Real Estate aktivním prodejem nemovitostí ve svém portfoliu využívala rekordně vysokých cen, které se na trhu stále vyskytovaly. To ovšem neznamená, že bychom dále nehledali zajímavé příležitosti k nákupu. Novinkou byla účast v několika dražbách nemovitostí, kde jsme identifikovali velmi atraktivní podmínky k nákupům podhodnocených nemovitostí a úspěšně jsme také vydražili první nemovitost. Mimo to jsme také zvýšili naši aktivitu v oblasti akvizice pohledávek. Pokud se podíváme na ukazatele trhu, tak si nemůžeme nepovšimnout vzrůstající pesimistické nálady, která se odrazila v propadech akciových indexů a dalších nefixních aktiv. Z tohoto pohledu získávají dluhopisy se svým pevným výnosem na přitažlivosti.

Ve třetím čtvrtletí naše společnost úspěšně pokračovala v modernizaci námi vlastněného hotelu na Moravě. V současnosti je také znovu ve hře akvizice průmyslového areálu v Moravskoslezském kraji. V ideální variantě by k ní mělo dojít v posledním čtvrtletí tohoto roku. Velkým krokem vpřed bylo zalistování našich dluhopisů na celorepublikovém dluhopisovém tržišti Dluhopisomat.cz a tímto nabídnutí našich dluhopisů široké veřejnosti. Z makroekonomického hlediska vykazuje ekonomika jako celek stále velmi robustní růst. S tím jde ruku v ruce také pokračující růst cen nemovitostí, i když v této oblasti je již očekáváno zpomalení. Za 3. čtvrtletí také ČNB hned dvakrát přistoupila ke zvýšení REPO sazby až na 1,5 %, což poptávku po úvěrech a nepřímo také nemovitostech dále ochladí.

V druhém kvartálu jednáme o několika potenciálních obchodech, které si vyžadují zvláštní právní péči. Právě toto jsou příležitosti na trhu, které nám umožňují generovat zajímavý zisk za přijímané riziko. Nemovitostní trh nevykazuje známky zpomalení i přes mírné zvýšení referenční úrokové sazby Českou národní bankou o 0,25% na úroveň 1 %. Tato úroková sazba je z historického hlediska velmi nízká a nepředstavuje reálnou hrozbu pro nemovitostní trh. Obecně česká i německá ekonomika, která má na tu českou významný vliv, pokračují v dobrém tempu růstu. 

V uplynulém kvartálu jsme úspěšně realizovali prodej několika držených nemovitostí a do několika nových jsme vstoupili nebo aktivně jednáme o koupi. Ve druhém kvartále jsme měli dokončit koupi průmyslového areálu v Moravskoslezském kraji, nicméně majitelé se na poslední chvíli rozhodli s prodejem počkat do podzimu. Trh nemovitostí vykazuje nejlepší kondici od poslední krize. Ceny nepřestávají růst a výnosy průběžné klesají. I přes tento stav musíme zaklepat, že se nám dobře daří identifikovat mnoho investičních příležitostí s potřebou rychlého prodeje nebo právními vadami, které nám následně umožňují realizovat slušnou ziskovost i v konzervativním aktivu, jako jsou nemovitosti.

Jak investovat?

Postup nákupu dluhopisů CEE Real Estate

1
2
3
4

V případě zájmu o dluhopisy CEE Real Estate nás kontaktujte.

Podepsaný objednávkový formulář naskenujte a zašlete na info@ceere.cz nebo zašlete originál poštou na adresu Vinohradská 2396/184,
130 00 Praha 3.

Po obdržení objednávkového formuláře Vám potvrdíme přijetí a zašleme platební instrukce. Dle instrukcí nám zašlete částku investice.

Přijetí finančních prostředků Vám potvrdíme a zašleme dluhopisy v listinné podobě. Spolu s nimi obdržíte předávací protokol, který podepíšete a v připravené obálce odešlete zpět.

1

V případě zájmu o dluhopisy CEE Real Estate nás kontaktujte.

2

Podepsaný objednávkový formulář naskenujte a zašlete na info@ceere.cz nebo zašlete originál poštou na adresu Vinohradská 2396/184,
130 00 Praha 3.

3

Po obdržení objednávkového formuláře Vám potvrdíme přijetí a zašleme platební instrukce. Dle instrukcí nám zašlete částku investice.

4

Přijetí finančních prostředků Vám potvrdíme a zašleme dluhopisy v listinné podobě. Spolu s nimi obdržíte předávací protokol, který podepíšete a v připravené obálce odešlete zpět.

Spokojení investoři

Jsem velmi spokojený. Beží všechno tak, jak jsme se dohodli.

Pavel Svidenský, podnikatel

Přístup byl velmi rychlý a vše se vyřešilo dálkově přes Internet. Jsem velmi spokojený za pomoc, profesionalitu a rychlost. Plánuji investovat do blízké budoucnosti zase.

Vladimír Kubaník, investor

Odezva, přístup a profesionalita na nejvyšší úrovní. Perfektní spolupráce. Jsem velmi spokojena.

Renata Žůrková, podnikatelka

Jsem spokojený a vše je v pořádku. Svou investici budu navyšovat.

Miroslav Kazda, penzista

Maximální profesionalita, rychlost, vstříčnost a informavanost. Skupinu doporučuji a jejich dluhopisy také.

Pavel Cikrt, podnikatel

Vše proběhlo tak jak jsme se domluvili.

Roman Szkandera, podnikatel

Dluhopisy CEE Real Estate a.s.

Zajímá-li Vás zhodnocením finančních prostředků o 6,5 % ročně, vyplňte formulář níže a my se Vám ozveme.

Odběr novinek

Zanechte nám Váš email a získáte přehled o českém realitním trhu či informace o zajímavých investičních možnostech.